A szivárvány-diéta követői egyetlen fontos alapvetést követnek: arra törekednek, hogy a lehető legtöbb színű zöldségből és gyümölcsből készült ételeket fogasszák minden nap. Amit csak lehet, azt friss, nyers állapotában eszik meg, miközben drasztikusan visszaszorítják a hozzáadott cukor és finomított szénhidrát fogyasztását.
Abszolút a tiszta étkezésre törekednek, nem vásárolnak félkész gyorsfagyasztott élelmiszereket és a szemük előtt a változatos, vitamindús táplálkozás lebeg. A sovány húsok, halak és sajtok természetesen nem hiányozhatnak az ő asztalukról sem. Lássuk, melyek a szivárvány-diéta alapszínei és miért kedvezőek az egészségünkre.
1. Zöld
A zöld színű zöldségek és gyümölcsök, mint a zeller, a kelkáposzta, az uborka, a cukkini, a brokkoli, a kivi és az avokádó tele van kalciummal, vassal, magnéziummal, K-vitaminnal, káliummal és folsavval. Segít visszaszorítani a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát, védi a szív-és érrendszert, erősíti a szemet és méregteleníti a szervezetet.
2. Piros
A málna, a ribizli, a paradicsom, a kaliforniai paprika, az alma, az eper és a dinnye C-vitaminban gazdag, magas koncentrátumban tartalmaz likopint, antocianint, ellaginsavat, valamint kvercetint. Rendszeres fogyasztásuk csökkenti a stroke kialakulásának lehetőségét, támogatja a szív egészségét, segítenek a prosztata daganatos megbetegedéseinek kialakulásának kockázatát csökkenteni valamint, valamint jó gyulladáscsökkentő hatással rendelkeznek.
3. Sárga és narancssárga
A citrom, a banán, a sütőtök, a sárgarépa és az édesburgonya magas alfa és béta-karotin tartalommal rendelkeznek, emellett A és C-vitaminban, valamint káliumban gazdagok. Remek antioxidánsok, ezáltal jó gyulladáscsökkentők. Erősítik a szemet, fenntartják a bőr egészséges szépségét, késleltetik az öregedés folyamatát. Edzést követően segítik az izomzat regenerálódását.
4. Kék és lila
Az áfonya, a padlizsán, a fekete szőlő, a lila káposzta, a lila hagyma és a szilva C-vitaminban, káliumban és folsavban gazdagok. Jó antioxidánsok, csökkentik a szervezetben lévő gyulladásokat valamint a szív-és érrendszeri megbetegedések kialakulásának kockázatát. Támogatják az immunrendszert, segítik a bőr szépségének megőrzését, késleltetik a ráncosodást.
5. Fehér illetve színtelen élelmiszerek
A fehérrépa, a jégcsapretek, a gomba, a karfiol, a foghagyma remek C-vitamin forrás, emellett pedig alliumban, szulforapánban és flavonoidokban gazdagok. Csökkentik a kardiovaszkuláris megbetegedések kialakulásának kockázatát, valamint bizonyos daganatos megbetegedések kialakulásának esélyét. Segítik az egészséges csontozatot, támogatják az immunrendszert, stabilizálják a koleszterinszintet.
Egyél Te is színesen minden nap!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.